بهترین فروشگاه های اینترنتی معتبرایران

بهترین فروشگاه های اینترنتی معتبرایران

دنیای امروزی همزمان با سرعت پیشرفت تکنولوژی نیاز به ارتباطات سریع وتوسعه روابط درزمینه های تجاری واقتصادی واجتماعی امری است که خواسته یانخواسته درزندگی روزمره عصرجدید سایه افکنده بطوری که امروزه آنقدر زمان برای رقابت درعرصه های متفاوت زندگی مهم است حتی دربعضی اوقات برای پیش وپاافتاده ترین امورات هم بابد از تکنولوژی خصوصاًارتباطات درفضای مجازی ودربستر اینترنت باید استفاده کرد.

در ایران نیز مدتی است که استفاده ازاین امکانات رواج پیداکرده و بازار فروشگاههای اینترنتی و خریدهای  آنلاین بسیار داغ و پر از خبرهای جدیدواجناس جدید است، به همین جهت قصد داریم چند فروشگاه برترومعتبری که ازسال های قبل ودرسال جدیدتوانستند در خدمات ارزنده به مشتریانشان داده ودربازاررقابتی ازبقیه بریر بمانندو بر اساس معیارهای مشخصی که برای هرفروشگاهی خصوصاًدرفضای مجازی حائزاهمیت است را تعیین و معرفی کنیم.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی به فضایی دراینترنت گفته می شود که به ارائه کالا یا خدماتی به صورت آنلاین مشغول است.

شایان ذکر است که فروشگاه ها بر اساس معیار هایی ازقبیل رتبه بندی یاکیفیت ارائه خدمات ویامیزان معاملات معتبرانجام شده طبقه بندی شده اند و سعی می شود در مورد هر فروشگاه مزایا و معایب تاحدودی بررسی شده تا بتوان به کیفیت کارهرکدام ومقایسه فروشگاه ها براحتی دست پیدا کنیم، در ادامه فروشگاههای اینترنتی را معرفی می کنیم و به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1- دیجی کالا:

فروشگاه اینترنتی

درحال حاضربزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران از دید عموم وب سایتهای موجود، دیجی کالا است که تقریباً ازنظرمعیارهای مطرح شده در بالا تا حد امکان بسیار خوب عمل کرده است. دیجی کالا نزدیک به 13 سال است که فعالیت تجاری خود را آغاز کرده است و در ابتدا مانند همه فروشگاه های اینترنتی بسیار ساده و با محصولاتی با تنوع کم فعالیت خود را آغاز کرد.

امابه تازگی دیجی فروشگاه خودرابه  (Marketplace) تبدیل کرده است و باسرعت خوبی هم توانسته در این زمینه رشد کند اما نکته ای که حائزاهمیت است این است زمانی که از دو فروشگاه خرید میکنید سفارشات شما در دو سبدمتفاوت خرید قرار می گیرد و اگر مبلغ هرکدام از این سفارشات کمتراز 100 هزار تومان باشد شما هر دو کالا را در یک زمان تحویل می گیرید ولی برای یکی از آنها میبایست هزینه ارسال پرداخت خواهیدکنید.

مزیت های مهم این وب سایت تمرکز روی رضایت مشتری می باشد و در تمام مدت فعالیت خود بسیار به این موضوع اهمیت داده ، اما بدلیل پیچیده گی وکسترده بودن فعالیت اینجورسیستم ها ازجمله تعددفروشندگان وتفاوت درنگرش به کیفیت خدمات ومشتری مداری بین آنها،دیجی کالا هم مثل خیلی از فروشگاهای مهم دنیا ،اخیرا با مشکلاتی مواجه شده که باعث افت کیفیت در ارائه خدمات به مشتریان شده است ولی درکل فعلاً می توان گفت بهترین ومهمترین فروشگاه کامل اینترنتی درایران است که خدماتش رقیب جدی ندارد.

2-بانه دات کام

اکی تک مارکت
فروشگاه اینترنتی

بانه دات کام یکی دیگر از سایت های فروشگاهی ایران است که از سال 1381 آغاز به کار نموده

و خرید از آن مقرون به صرفه بوده و سبد فروش محصولات آن شامل لوازم خانگی  وآشپزخانه مانند تلویزیون، یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، کولرگازی و…، کالاهای  متنوع جهیزیه، لوازم ورزشی وکوهنوردی، ولوازم آرایشی و بهداشتی وعطروادکلن و…، سرگرمی وموبایل ولوازم جانبی وکالای دیجیتال، لوازم وابزارالات صنعتی، لوازم  ساختمانی و لوازم وقطعات خودرو می باشد.
این فروشگاه  توانسته به دلیل قیمت های مناسب محصولاتش و همچنین ارئه کالاهای اصل مشتریان زیادی را نصیب خود کند. طبق آمار یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، یکی از 5 سایت برتر در فروشگاه های آنلاین معرفی شده است.
بانه دات کام اولین فروشگاهی است که 120درصدگارانتی اصالت کالا به مشتریان ارائه می دهد، یعنی اگر عدم اصالت هرکدام از کالا های فروخته شده ثابت شود 20 درصد بیشتر از وجه دریافتی بابت آن کالا را به مشتری پرداخت می کند.
دراین فروشگاه محصولات بصورت دقیق نقد و بررسی شده و کلیه مشخصات فنی بطورکامل و پی دی اف راهنمای محصولات، و دانشنامه تخصصی کلمات فنی ،واینفوگرافی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
طراحی و رابط کاربری خوب بامشتریان وکاربران ، ریسپانسیو بودن، رنگبندی درست ومناسب،منومحصولات خوب و دسترسی آسان به بخش های مختلف ،و…عواملی هستندکه باعث شده کاربر به راحتی با سایت آشنا شده وباعوامل سایت ارتباط برقرار کند.
مزیت دیگراین وبسایت  مشاوره قبل از فروش که یکی از ویژگی هایی است که امکان انتخاب و خرید بهتر را فراهم کرده وکیفیت خرید بهتررا افزایش می دهد. از مزیت های دیگرآن خرید از فروشگاه اینترنتی به صورت تلفنی و بدون ثبت در سایت است که برتری این سایت رانسبت به رقبای خودافزایش می دهد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن

Cart
Your cart is currently empty.